Proxima 5.0 - wasze opinie

Wykrywacze metali marki Rutus
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MKF
Główny moderator
Główny moderator
Posty: 836
Rejestracja: 10 wrz 2012, o 21:33
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: V> RP
Kontakt:

Proxima 5.0 - wasze opinie

Post autor: MKF »

Czy ktoś posiada ten sprzęt i już go w miarę obczuł żeby napisać coś za i przeciw?
Awatar użytkownika
SaperDębica
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy
Posty: 378
Rejestracja: 31 paź 2012, o 12:09
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Dębica/Rzeszów

Re: Proxima 5.0 - wasze opinie

Post autor: SaperDębica »

z zaslyszanych opini slyszalem ze nie warto inwestowac w 5.0, uzywke 1.0/2.0 dorwiesz za 800-900zl

PS. jesli chcesz nowszy model rutusa kup argo 3.0
Aka Signum 7272 MFD
Rutus Alter 71
XP DEUS
White's Spectra
White's 5900 Di Pro SL

Deteknix Xpointer Wader
Awatar użytkownika
wormann
Mł. Chorąży Sztab.
Mł. Chorąży Sztab.
Posty: 318
Rejestracja: 12 paź 2012, o 23:10
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: TWIERDZA PRZEMYŚL

Re: Proxima 5.0 - wasze opinie

Post autor: wormann »

SaperDębica pisze:z zaslyszanych opini slyszalem ze nie warto inwestowac w 5.0, uzywke 1.0/2.0 dorwiesz za 800-900zl
miałem proximę draco , proxę ver. 4 i proxe ver 2 i najlepszą według mnie wersją Rutusa jest jednak proxima ver 2 starszy ,sprawdzony i nie zawodny. ver 4 to totalna porażka używałem go ok. 7 miesięcy i go sprzedałem z wiązku z tym że wzbudzał się nie samowicie bez powodu,. mimo reklamacji na gwarancji pozbyłem się go bez żalu
nuda zabija życie!
Awatar użytkownika
Hauptman
Zasłużony
Zasłużony
Posty: 589
Rejestracja: 19 lis 2012, o 15:30
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Dawniej zachodnie Podlasie,obecnie wschodnie Mazowsze

Re: Proxima 5.0 - wasze opinie

Post autor: Hauptman »

Faktycznie,02 to kombajn ;)
Awatar użytkownika
kurzo
KAPRAL
KAPRAL
Posty: 46
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 19:59
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Okolice Zamoscia

Re: Proxima 5.0 - wasze opinie

Post autor: kurzo »

A ja tam na proximkę 5.0 nie narzekam elegancko ciągnie fanciki oczywiście z dyskryminacją mogło by być lepiej ale idzie się przyzwyczaić :)
Si vis pacem, para bellum
Awatar użytkownika
michal123456789
Generał Brygady
Generał Brygady
Posty: 1261
Rejestracja: 5 lis 2012, o 22:07
Województwo: Małopolskie
Lokalizacja: Galicja

Re: Proxima 5.0 - wasze opinie

Post autor: michal123456789 »

Z proximy to tylko wersje v1 lub v2 - sa najstabilniejsze!
od lat na nich smigam. pozniejsze tez mialem i nie polecam, wzbudaja sie, milion sygnalow z powietrza, trzeba zmiejszac czulosc, no ale sa do nich duze cewki - a to wierzcie panowie robi mega robote. no ale cos za cos, duza cewka przypominam od softu 3 w gore. najlepiej miec v1 lub 2 oraz pozniejsza to argo v3 na duzej cewce, jest troche glebszy wbrew pozorom jak proxa z moich obserwacji a skoro oba sie wzbudzaja to lepiej wybrac mniejsze glebsze zlo, pozdro
hs3 40' > whites w5900 di pro sl > rutus proxima v.3.0 29cm cc >>> XP Deus > whites XLT > nokta makro simplex & Xp Deus Rc 11 28cm
Awatar użytkownika
PREDATOR
SIERZANT
SIERZANT
Posty: 125
Rejestracja: 13 lis 2012, o 23:36
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Wschód nieco mniej bliski

Re: Proxima 5.0 - wasze opinie

Post autor: PREDATOR »

Z tym wzbudzaniem to jest różnie,miałem proxę v4 z cewką podstawową i spokojnie łaziłem na maksymalnej czułości,czasami tylko popierdywała jak było trochę mokro ale nie było to uciążliwe.Niedawno doposażyłem cię w nową CC29 i tu zaczęły się cuda i dziwy,skończyło się na wysyłce sprzętu do servisu.Patyk wrócił już jako v5,stabilność na nowej cewce rzekłbym idealna,na max.czułości żadnego popierdywania nawet w czasie opadów(tylko ta nieszczęsna spoina) no i głębokie żelastwo ładnie ciągnie a i kolorkiem też nie pogardzi,pewnie nieprędko założę podstawową cewkę.Dla mnie sprzęt :spoko:
Awatar użytkownika
człowiekpiachu
Generał Dywizji
Generał Dywizji
Posty: 1633
Rejestracja: 2 lis 2012, o 15:43
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Lokalizacja: Roztocze.

Re: Proxima 5.0 - wasze opinie

Post autor: człowiekpiachu »

W wersji 1,0 którą posiadam występuje czasem/nie wiem jakie przyczyny/ 7 razy w roku wzbudzanie się bez przyczyny.Ale to co ona wybrała to :) :) :) wybaczam jej.
Jakby żona kiedyś sprzedawała po mnie to cenę ......wystawiłem z "progiem". :polska:
Każdy ma prawo do własnego zdania.
Awatar użytkownika
Kandzio
ST-CHORAZY
ST-CHORAZY
Posty: 291
Rejestracja: 12 lut 2013, o 11:21
Województwo: Wybierz

Re: Proxima 5.0 - wasze opinie

Post autor: Kandzio »

Niestety jedyna wersja Proxy z jaką śmigałem to v1. Wzbudza się bardzo rzadko. Wykrywacz mimo kompletnie oderwanego wyświetlacza i krzywo sklejonej cewki trzyma się dobrze :D
tui
KAPRAL
KAPRAL
Posty: 25
Rejestracja: 5 sty 2014, o 21:00
Województwo: Wybierz

Re: Proxima 5.0 - wasze opinie

Post autor: tui »

Ja napisze tak wzbudzała się wersja 4.0 tak jak argo 2.0 były tam wady konstrukcyjne z których się producent szybko wycofał. 5.0 pracuje super stabilnie nawet pod liniami wysokiego napięcia nie ma większych problemów. Jedyne problemy ze wzbudzaniem występowały (jakie ja zauważyłem) na polach gdzie pastuch był podłączony, i w okolicach wierz przekaźnikowych ale tych co posiadają takie okrągłe jak talerze anteny. W 99% przypadków da się jej używać na max czułości (zwłaszcza z dużą cewką DD). Wadą sprzętu jest jego waga. Po za tym w nowych cewkach DD (nie we wszystkich ale zdarzają się egzemplarze) potrafi puszczać klej na łączeniu 2 połówek. Ogólnie rutusy to pancerny sprzęt i trudno je zepsuć. Z serwisem nie ma też problemu bo na miejscu. Często też producent potrafi usunąć za darmo usterkę po gwarancji. Ja używam od przeszło roku i obecnie sprzedaję chcę się przesiąść na coś bardziej zaawansowanego. Kumpel kupił proximę z dużą DD na jesieni (wcześniej maił kanarka) i jest bardzo zadowolony. Ogólnie tak, Proxima to bardzo dopracowany i stabilny sprzęt (oprócz wersji 4.0), Argo to wykrywacz z dużo większym potencjałem ale przesterowany. Co to znaczy, ano bardzo rzadko się da na argo chodzić na max ustawieniach trzeba poczytać trochę i się nauczyć odpowiednio go ustawiać (początkujący często się zniechęcają argo). A prawda jest taka, że producent daje ci sprzęt lekko podkręcony i od twoich umiejętności zależy jak go ustawisz. Raz możesz chodzić na bardziej wyżyłowanych ustawieniach raz musisz (z reguły) zejść w dół. Na początek polecam ci proximę będzie stabilniejsza do tego wersja 5.0 obsługuje wszystkie nowe cewki bez problemu.
Awatar użytkownika
szperak
SIERZANT
SIERZANT
Posty: 148
Rejestracja: 6 gru 2013, o 22:21
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Imię: Leszek

Re: Proxima 5.0 - wasze opinie

Post autor: szperak »

Mam pytanie w sprawie Rutusa . Mam zamiar kupić ale na raty , czy ktoś tak kupował i ile go wyniosło razem z procentem?. W moim miejscu zamieszkania nie mam sklepu aby się spytać poza tym lepiej u sprawdzonych klientów .
stalker84
Szeregowy
Szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 19 sty 2014, o 16:57
Województwo: Wybierz

Re: Proxima 5.0 - wasze opinie

Post autor: stalker84 »

Spróbuj w sklepie GreenCamo z Lublina , oni sprzedają na raty online.
Garrett AT Pro
zbyszek12315
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 13
Rejestracja: 27 sty 2014, o 21:53
Województwo: Wybierz

Re: Proxima 5.0 - wasze opinie

Post autor: zbyszek12315 »

witam ja mykam od 3 lat z v5 i jestem zajebiscie zadowolony , miałem argo od kolegi przez 1 miesiąc - dla mnie argo ded
zbyszek12315
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 13
Rejestracja: 27 sty 2014, o 21:53
Województwo: Wybierz

Re: Proxima 5.0 - wasze opinie

Post autor: zbyszek12315 »

kupisz na raty przez żagiel u samego Rutyny
Awatar użytkownika
szperak
SIERZANT
SIERZANT
Posty: 148
Rejestracja: 6 gru 2013, o 22:21
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Imię: Leszek

Re: Proxima 5.0 - wasze opinie

Post autor: szperak »

Dzięki za odpowiedż :spoko:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rutus”