Whites XLT kontra depozyt

Wykrywacze metali marki Whites
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
konik garbusek
PLUTONOWY
PLUTONOWY
Posty: 99
Rejestracja: 3 gru 2012, o 19:31
Województwo: Wybierz

Whites XLT kontra depozyt

Post autor: konik garbusek »

Witam, pozdrawiam

Mam drobny dylemat bo przyjalem zlecenie zlokalizowania pewnego depozytu.
Jako iz kocham mojego XLT zamierzam go ze soba zabrac wraz z 30 cm DD cewka. Po lasach chodze glownie na "Mixerku" lub na "Monetka" i jestem b. zadowolony z zasiegu i selektywnosci sprzetu w polaczeniu z ta cewka. Problem polega na tym, ze nie wiem dokladnie czy bede musial znalezc depozyt na terenie w miare czystym czy zasmieconym (obszar miasta, powierzchnia dzialki lekko ponad 1500 m²) ale zalezy mi na nie daniu "tylka" oraz na 10% znaleznego. Material poszukiwany jest w sztabkach.
Czy jest jakis sprawdzony przez kolegow program na XLT, ktory nadaje sie w przynajmniej 90% do takiego celu?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: Whites XLT kontra depozyt

Post autor: explokera »

Chrzań programy słuchaj statyka.
Jeśli masz dużą cewkę to spokojnie możesz ją prowadzić pół metra nad ziemią i szukać "grubego" sygnału i nawet cała masa drobnych dupereli Ci nie podskoczy.
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
Awatar użytkownika
MisterTwister
PLUTONOWY
PLUTONOWY
Posty: 97
Rejestracja: 1 kwie 2017, o 16:00
Województwo: Śląskie

Re: Whites XLT kontra depozyt

Post autor: MisterTwister »

Whites XLT w statyku posiada klasyczną i wielkościową dyskryminację? To by rozwiązało problem poszukiwań na śmietnikach - ja deusem w takim trybie wyciągałem małą i drobną militarkę typu nieśmiertelniki, odznaczenia na mega zaśmieconych miejscówkach - tam gdzie inne detektory wariowały - nie kopiąc absolutnie małych drobinek kolorowych ani wszechobecnego żelastwa - nawet tego dużego.
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: Whites XLT kontra depozyt

Post autor: explokera »

Niesmiertelnik to nie to samo co metalowa beczka czy też skrzynka wypełniona zelastwem ale to prawda statyk to potęga na depozyty.
Chociaż i dynamik będzie się darl niemiłosiernie jeśli będą to sztabki lub grube kawałki metalu na metrze czy półtora.
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
Awatar użytkownika
MisterTwister
PLUTONOWY
PLUTONOWY
Posty: 97
Rejestracja: 1 kwie 2017, o 16:00
Województwo: Śląskie

Re: Whites XLT kontra depozyt

Post autor: MisterTwister »

Chodzi mi o to, że dobry statyk z dyskryminacją klasyczną i wielkościową nie będzie zakłócany przez większe lub mniejsze kawałki metali kolorowych i żelaznych. Dobrze ustawiony będzie cichy i tylko wtedy się odezwie gdy trafi na depozyt zawierający sztabki metali kolorowych - tak jak zakłada autor wątku - a nie jak trafi się nocnik albo stary garnek czy łańcuch... Taki statyk gwarantuje efektywne poszukiwania co przy dużym obszarze jest naprawdę ważne. W mojej ocenie deus jak najbardziej by się sprawdził przy tego typu poszukiwaniach.
Awatar użytkownika
konik garbusek
PLUTONOWY
PLUTONOWY
Posty: 99
Rejestracja: 3 gru 2012, o 19:31
Województwo: Wybierz

Re: Whites XLT kontra depozyt

Post autor: konik garbusek »

Witam serdecznie,

Znalazlem program na jakims forum:

"Znalazłem program DEEP SCAN na statyka dla XLT dedykowany na duże, głęboko umiejscowione pod ziemią "żelastwo" - przepis zapożyczony z innego forum.

"Program Deep Scan, to program stworzony do głębokich poszukiwań np. militariów. Jest to tryb statyczny All Metal z identyfikacją. Ten tryb używamy do wolnych poszukiwań tak jak mixerka, nie przemiatamy cewką tak jak dynamikiem, jednak po zasygnalizowaniu celu powinniśmy przemiatać nad nim kilka razy szybciej, by sprawdzić jak jest identyfikowany. Jak to działa?
Został wyłączony tor audio trybu dynamicznego. Jednak tor dynamiczny nadal działa, tylko jest on niemy, to z tego toru pochodzi identyfikacja na ekranie (jeśli oczywiście przedmiot nie jest za głęboko dla dynamika). Włączona jest Visual Disc. = ON, po to by od razu wiedzieć czy przedmiot jest poza zakresem dyskryminacji, czyli widzimy cyfry VDI, to przedmiot nie jest dyskryminowany".

PROGRAM DEEP SCAN
================================
BASIC ADJUSTMENTS
================================
TARGET VOLUME= 60
AUDIO THRESHOLD= 0
TONE (AUDIO FREQ.)= 243
AUDIO DISC.= OFF
SILENT SEARCH= OFF
MIXED MODE= OFF
A.C. SENSITIVITY= 75
D.C. SENSITIVITY= 40
BACKLIGHT= 0
VIEWING ANGLE= 23
================================
PRO OPTIONS
================================
AUDIO
--------------------------------
RATCHET PINPOINT= ON
S.A.T. SPEED= 3
TONE I.D.= ON
V.C.O.= ON
ABSOLUTE VALUE= OFF
MODULATION= OFF
================================
G.E.B./TRAC
================================
AUTOTRAC= ON
TRAC VIEW= ON
TRAC SPEED= 7 - 15
TRAC OFFSET= +1
TRAC INHIBIT= ON
COARSE G.E.B.= AUTO
FINE G.E.B.= AUTO
================================
DISCRIMINATION
================================
DISC. EDIT
--------------------------------
ACCEPT= - 20 - + 95
REJECT= - 95 - -21
BLOCK EDIT=
LEARN ACCEPT= OFF
LEARN REJECT= OFF
RECOVERY SPEED= 15
BOTTLECAP REJECT= 1
================================
DISPLAY
================================
VISUAL DISC.= ON
ICONS= OFF
V.D.I.SENSITIVITI= 90
D.C. PHASE= ON
GRAPH AVERAGING= OFF
GRAPH ACCUMULATE= OFF
FADE RATE= 14
================================
SIGNAL (TRANSMIT, RECEIVE)
================================
TRANSMIT BOOST= ON
TRANSMIT FREQUENCY= 4
PREAMP GAIN= 7 - 12 "

Robiliscie juz jakies praktyczne doswiadczenia z nim? Jakies sugestie poza dopasowaniem dyskryminacji?
Wpisalem go w mieszkaniu i w sumie bez poprawnego dopasowania do gruntu budzi trwoge. Cawka utrzymywana w polowie dystansu miedzy stropem a podloga... przesunieta o 3 cm juz daje reakcje na glosniku.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: Whites XLT kontra depozyt

Post autor: explokera »

SAT jest za wysoki , ja bym sugerował 1 lub jego wyłączenie jeśli masz zamiar wolno przemiatac cewka.
AC i DC sensivity w miarę możliwości wyżej niż podają.
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
Awatar użytkownika
konik garbusek
PLUTONOWY
PLUTONOWY
Posty: 99
Rejestracja: 3 gru 2012, o 19:31
Województwo: Wybierz

Re: Whites XLT kontra depozyt

Post autor: konik garbusek »

Witam serdecznie,

I o takie wskazowki mi wlasnie chodzilo ;) , dziekuje Explokera :brawo: :popijawa: :gitarzysta:
Jutro po robocie potestuje troszke :kierowca:

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
explokera
Marszałek
Marszałek
Posty: 3218
Rejestracja: 9 maja 2014, o 21:11
Województwo: Mazowieckie
Imię: A.
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Re: Whites XLT kontra depozyt

Post autor: explokera »

Swoją drogą testowanie ustawień statyka w domu to tak jak sprawdzanie przyspieszenia samochodu w garażu :brecht:
...50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............1000 ml nawet te nieznane .....
Awatar użytkownika
konik garbusek
PLUTONOWY
PLUTONOWY
Posty: 99
Rejestracja: 3 gru 2012, o 19:31
Województwo: Wybierz

Re: Whites XLT kontra depozyt

Post autor: konik garbusek »

Witam serdecznie,

Wiem... jestesmy juz z moja XLT malzenstwem od 13 lat :ściska: :cmok: a potomstwo w formie DD mamy juz chyba 3 rok :ściska: :cmok: wiec wiem o czooo kuman ale sama reakcja na te 3 cm w mieszkaniu mnie zaskoczyla.
Jutro wieczorem bede wiedzial juz wiecej.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Whites”