Wykrywacz który łatwo złoże i wrzucę do plecaka :)

Wykrywacze metali innych marek
ODPOWIEDZ
cmr
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 18
Rejestracja: 5 cze 2014, o 22:16
Województwo: Wybierz

Wykrywacz który łatwo złoże i wrzucę do plecaka :)

Post autor: cmr »

Witam wszystkich [SMILING FACE WITH SMILING EYES].
Poszukuję wykrywacza dla początkującego ale nie chciałbym go za chwilę wymieniać na coś lepszego. Biorę pod uwagę również używany sprzęt. Zależy mi bardzo żeby był łatwy w demontażu i ponownym montażu i gotowy do użytku powiedzmy odrazu. Często przemieszczam się na rowerze wiec przewozony będzie w plecaku. Powiedzmy ze w przyszłości chciałbym wykorzystać tez różne inne bardziej skomplikowane tryby i ustawienia wykrywacza więc nie do końca ma mieć tylko "on" i "off" . Cel poszukiwań to na początek pewnie drobnica ale nie tylko. Najważniejsze jest jednak ta prostota montażu i szybka gotowość do użycia. Cena powiedzmy 1500 zł ale też w razie konieczności może być większa. Może każdy detektor się łatwo rozkłada i składa wiec pytam może niepotrzebnie a głównie o to mi chodzi. Reszta parametrów to temat rzeka i zdaje sobie z tego sprawę.
Awatar użytkownika
yukon
Administrator
Administrator
Posty: 10904
Rejestracja: 9 wrz 2012, o 22:46
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Wolna Republika Bieszczad.
Kontakt:

Wykrywacz który łatwo złoże i wrzucę do plecaka :)

Post autor: yukon »

Minelab GO-FIND 60 Metal Detector with 10 inch 7.8 kHz Waterproof Search Coil

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.vi ... 72&alt=web
„Bieszczadzkie Pompeje" pokryte „lawą" bujnej karpackiej roślinności.
cmr
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 18
Rejestracja: 5 cze 2014, o 22:16
Województwo: Wybierz

Re: Wykrywacz który łatwo złoże i wrzucę do plecaka :)

Post autor: cmr »

Dzięki Yukon. Jest to chyba nowy sprzęt i wygląda naprawdę na kompaktowy a wręcz jak zabawka. Ktoś miał jakieś bliskie spotkanie z tym wykrywaczem? Na rower wręcz idealny ale zostaje do wyjaśnienia kwestia samych osiągów. Z jakimi innymi detektorami można go porównać? Trochę sam poszperam w internecie i czegoś poszukam na jego temat, ale ktoś może posiada takie cudo i coś podpowie?

Wysłane z mojego GT-I9192 przy użyciu Tapatalka
cmr
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 18
Rejestracja: 5 cze 2014, o 22:16
Województwo: Wybierz

Re: Wykrywacz który łatwo złoże i wrzucę do plecaka :)

Post autor: cmr »

No jest jeszcze deus xp w technologi bezprzewodowej ale to już inna bajka. O wykrywaczu w sumie jest sporo w internecie w przeciwieństwie do "go find ów ".
Cena zaporowa ale jako kompaktowy chyba tez się sprawdzi? Można go codziennie składać i rozkładać? Czy w wersji tylko ze słuchawkami jest jakiś tryb automatyczny strojenia do gruntu itp.? Chodzi mianowicie o to czy jak go już opanuje to będę musiał dużo czasu poświęcić od włączenia zanim zacznę szukać? I ostatnie pytanko ile w cm ma najdłuższy elenent tego wykrywacza po złożeniu? Pytania laika i dział chyba nie ten ale może jakiś użytkownik xp coś podpowie. Cena spora, ale wykrywacz nie byle jaki.

Wysłane z mojego GT-I9192 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
UrVis
PLUTONOWY
PLUTONOWY
Posty: 81
Rejestracja: 30 sty 2013, o 19:12
Województwo: Wybierz

Wykrywacz który łatwo złoże i wrzucę do plecaka :)

Post autor: UrVis »

Radził bym nie kombinować z takimi wynalazkami,tylko zastanowić nad np: Minelabem z serii X-Terra.Wejdzie bezproblemowo do typowego plecaka szkolnego.Problemem może być jedynie zbyt długa żerdź dolna,co osobiście załatwiłem skracając ją do długości żerdzi środkowej.Po tym zabiegu nic nie wystaje z plecaka,co jest mocno "antyprzypałowym" atutem :)
cmr
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 18
Rejestracja: 5 cze 2014, o 22:16
Województwo: Wybierz

Re: Wykrywacz który łatwo złoże i wrzucę do plecaka :)

Post autor: cmr »

UrVis pisze:Radził bym nie kombinować z takimi wynalazkami,tylko zastanowić nad np: Minelabem z serii X-Terra.Wejdzie bezproblemowo do typowego plecaka szkolnego.Problemem może być jedynie zbyt długa żerdź dolna,co osobiście załatwiłem skracając ją do długości żerdzi środkowej.Po tym zabiegu nic nie wystaje z plecaka,co jest mocno "antyprzypałowym" atutem :)
W sumie to jestem w stanie sam sobie pokombinować i zrobić składany stelaż bo zdaje się ze przewody i tak idą na zewnątrz w typowych wykrywaczach? Poprostu nie chce śmigać z rowerem i plecakiem ze stelażem Obrazek. Oj pewnie jeszcze dużo postów muszę przeczytać i coś w końcu wybiorę. A ten xp deus to i tak super sprzęt tylko cena jak dla mnie trochę duża ale kto wie.

Wysłane z mojego GT-I9192 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
przemq
Porucznik
Porucznik
Posty: 592
Rejestracja: 1 lip 2014, o 16:10
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Świętokrzyska kraina cudów, czarów i czołgów.

Wykrywacz który łatwo złoże i wrzucę do plecaka :)

Post autor: przemq »

Proxima łatwo się składa i zmieścisz ją w średniej wielkości plecaku, tylko sztyca będzie wystawać ale to nie problem.
Ja tak pomykam na wypady i ludzie się czasami pytają gdzie na ryby jadę: :-D Jeszcze nikt się nie zmiarkował ze transportuje wykrywkę.
Ewentualnie zamiast plecaka, pokrowiec na wędki, wykrywka cała powinna wejść.
https://www.youtube.com/watch?v=2uYgBBhaUr4&index=1&list=LLYAPZm5Y5ZIHTFeL65tKueQ
Awatar użytkownika
UrVis
PLUTONOWY
PLUTONOWY
Posty: 81
Rejestracja: 30 sty 2013, o 19:12
Województwo: Wybierz

Wykrywacz który łatwo złoże i wrzucę do plecaka :)

Post autor: UrVis »

Wystająca sztyca z plecaka to nie problem.Problemem jest właśnie te nieustanne zawracanie dupy przez każdego napotkanego miłośnika wędek...
Awatar użytkownika
przemq
Porucznik
Porucznik
Posty: 592
Rejestracja: 1 lip 2014, o 16:10
Województwo: Wybierz
Lokalizacja: Świętokrzyska kraina cudów, czarów i czołgów.

Wykrywacz który łatwo złoże i wrzucę do plecaka :)

Post autor: przemq »

UrVis pisze:Wystająca sztyca z plecaka to nie problem.Problemem jest właśnie te nieustanne zawracanie dupy przez każdego napotkanego miłośnika wędek...
To wolisz żeby ci zawracali dupę o wykrywacz? Z racji dzikiego prawa, lepiej nie ujawniać że się ma Wykrywacz.
https://www.youtube.com/watch?v=2uYgBBhaUr4&index=1&list=LLYAPZm5Y5ZIHTFeL65tKueQ
cmr
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 18
Rejestracja: 5 cze 2014, o 22:16
Województwo: Wybierz

Re: Wykrywacz który łatwo złoże i wrzucę do plecaka :)

Post autor: cmr »

Prawo niestety mamy do dupy bo ciekawe hobby może nagle okazać się bardzo problemowe :-(

Wysłane z mojego GT-I9192 przy użyciu Tapatalka
cmr
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 18
Rejestracja: 5 cze 2014, o 22:16
Województwo: Wybierz

Re: Wykrywacz który łatwo złoże i wrzucę do plecaka :)

Post autor: cmr »

A co do wystające sztycy to mam już parę pomysłów w końcu to tylko kawałek rurki z którą można sobie poradzić. W sumie zakładając ten wątek nie brałem pod uwagę modyfikacji stelaża więc zakres w wyborze wykrywacza troszeczkę się poszerzył:-). Czytam o x-terra 705 i garecie at-pro bo podobno obsługa na początek nie odstrasza. Cena co prawda spora ale może trafi się jakiś używany w rozsądnej cenie.

Wysłane z mojego GT-I9192 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
UrVis
PLUTONOWY
PLUTONOWY
Posty: 81
Rejestracja: 30 sty 2013, o 19:12
Województwo: Wybierz

Wykrywacz który łatwo złoże i wrzucę do plecaka :)

Post autor: UrVis »

Ucięcie rurki i zrobienie otworu to 10 minut roboty.Teraz nic nie wystaje nawet z małego plecaka 20L którego używam - http://outdoor.org.pl/?p=49
xterra.jpg
cmr
St. Szeregowy
St. Szeregowy
Posty: 18
Rejestracja: 5 cze 2014, o 22:16
Województwo: Wybierz

Re: Wykrywacz który łatwo złoże i wrzucę do plecaka :)

Post autor: cmr »

I o to chodzi :-) patentów dużo.

Wysłane z mojego GT-I9192 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”